Nejčastější dotazy

VŠEOBECNÉ OTÁZKY

Sansha je renomovaná francouzská značka fungující již 35 let. Založil ji Franck Raoul-Duval, když vytvořil první baletní piškoty s rozdělenou podrážkou.

Od té doby si Sansha vybudovala silnou pozici mezi největšími tanečními značkami.

Všechny boty Sansha jsou ručně vyrobené, některé části jsou šité strojově.

Sansha velikosti většinou odpovídají americkému číslování (obuv). Uvádíme ale vždy i číslování evropské.  Nejlepší je samozřejmě oblečení i obuv vyzkoušet. Případná výměna velikosti nikdy není problém.

Většina obuvi Sansha se vyrábí ve více šířkách – nejlepší je vyzkoušení. Ve více šířkách se vyrábí zejména baletní obuv pro dospělé. Sířky jsou:

N Narrow - úzké

M Medium - střední, běžná šířka

W Wide - široké

Sansha vyrábí i pánskou obuv a všechny „unisex“ boty jsou dostupné i v pánských velikostech.

Kontrola kvality začíná již při výběru materiálů, přes zpracování až po výsledný produkt. Sansha vždy dbá na dobrý výsledek. Méně, než 0,5% produktů je vadných.

BALET

To záleží na učiteli – některé školy jsou velmi benevolentní a dovolují svým žákům nosit téměř cokoli, některé školy si zakládají na uniformitě a vyžadují stejné oblečení – to je většinou trikot na špagetová ramínka, punčocháče a baletní piškoty. To je možné doplnit o sukénku, svetřík a návleky na nohy. Základem ale je, aby učitel viděl linii těla.

Ano, samozřejmě. Baletní piškoty vyrábíme ve všech velikostech a až 5 šířkách.

„Nos“ obuvi je svrchní část obuvi, která zakrývá prsty. Pro delší prsty je vhodnější vyšší, delší „nos“, pro kratší prsty je vhodnější, kratší, nebo střední „nos“.

Je to možné, ale doporučujeme předem obuv vyzkoušet, zejména u baletních špiček je zkoušení velmi důležité – každému vyhovuje jiný model, tvrdost, tvar.

Pokud již znáte svou Sansha velikost, je velmi snadné si objednat obuv online.

To záleží, jak často obuv používáte a na jakém povrchu. Obuv Sansha je ale známá svou dlouhou trvanlivostí.

Baletní špičky je vhodné začít používat po řádném předchozím tréninku, což obvykle trvá 2-3 roky. Práce na špičkách se nedoporučuje dětem mladším 10-ti let.

Je potřeba posílit svaly na nohách a kotnících a až potom začít s prací na špičkách. Sansha je zaměřená i na baletní špičky pro začátečníky.

Pokud chcete dosáhnout tělové barvy, nejlepší je špičky obarvit make-upem a houbičkou. Pro ostatní barvy doporučujeme nastříkat špičky autolakem.

Špičky se nesmí namáčet! Pokud budete špičky jakkoli upravovat a znehodnotíte je, není toto předmětem reklamace.

Žádné zvláštní „lámání“ špiček není potřeba – po chvilce se špičky přizpůsobí chodidlu.

Ne, ale záleží na každém jak si špičky přizpůsobí. Po pár lekcích se špičky samy vytvarují.

Ne, protože každý má jiné požadavky na umístění tkalounů a gumiček.

Podrážka vcelku sahá od prstů až po patu v jednom kuse, dělená podrážka se skládá ze dvou částí – pod prsty a pod patou. Klenba je tím zvýrazněná.

Většina učitelů doporučuje pro začátek podrážku vcelku. Vše ale záleží na učiteli a samozřejmě na dítěti, co mu více vyhovuje.

Dělená podrážka je oblíbená u starších dětí a dospělých. Sansha vyrábí širokou škálu baletních piškotů různých střihů a materiálů – podívat se můžete zde.

Mají sedět jako ponožky – nemají plandat, ale ani prsty nesmí být pokrčené. Piškoty se po pár tréninzích přizpůsobí chodidlu a malinko povolí.

Je to možné, ale velmi opatrně! Nejlépe v ruce, nebo na nějaký šetrný program v pračce. Piškoty se mohou trochu srazit, ale po chvilce nošení opět povolí.

Praním však zkrátíte životnost obuvi! Berte na vědomí, že toto nemůže být předmětem reklamace.

Kožené piškoty vydrží o trochu déle, ale nemůžete je vyprat. Plátěné ano.

SOUČASNÝ A MODERNÍ TANEC

Obuv (ťapky) na moderní tanec musí sedět skoro jako ponožky – musí být těsnější, než obuv na ostatní druhy tance.

Cílem je ochránit prsty a zároveň cítit podlahu.

To záleží na designu obuvi.

Ano, dají se použít na každý typ taneční podlahy.

STEP

Můžete nosit cokoli pohodlného (tepláky, kalhoty, legíny, tričko) a samozřejmě dobře padnoucí boty na step. Zde se můžete podívat na naší street wear kolekci a naše úžasné stepařské boty.

Ano, záleží na stylu. Každou obuv je potřeba vyzkoušet, aby seděla co nejlépe.

Ano, je to možné, ale nedoporučujeme to – může být velmi složité je připevnit nazpět. Sansha také prodává samostatné stepařské plechy v různých velikostech.

JAZZ

Doporučujeme jazzové boty (kožené, nebo plátěné, nízké, nebo vysoké) a nějaké pohodlné oblečení – tepláky, tričko. Při hodině jazzu někdy trpí kolena – doporučujeme použít naše nákolenky.

Ano, jazzovou obuv lze použít i pro trénink Salsy, rock 'n' rollu, pole dance, atd. Vše, kde jsou piškoty moc měkké a sneakers moc tvrdé.

To velmi záleží, na jakém povrchu tančíte. Lakované parkety budou klouzat jinak, než baletizol.

V naší prodejně je možné vyzkoušet oba dva druhy podlahy a na základě toho se můžete rozhodnout, zda zvolíte podrážku semišovou, nebo gumovou.

HIP-HOP, URBAN DANCE

Oblečení Sansha a oblečení Skazz je velmi pohodlné, trendy, vyrobené z kvalitních materiálů. Naše oblečení je určené na taneční hodiny, ale je vhodné i na běžné nošení.

Obuv sneakers je možné použít na hip-hop, street dance, salsu, společenské tance, jazz, muzikálový tanec.

Samozřejmě! Obuv sneakers s vysokou podrážkou a odpruženou patou, která tlumí nárazy při skocích je velmi vhodná pro Zumbu, aerobic, atd. Naší kolekci naleznete zde.

Ano, můžete. Sneakers jsou velmi pohodlné a mohou být nošeny i venku. Primárně jsou však určené do tanečního studia a na případné reklamace vad způsobené nošením venku, nemůže být brán zřetel.

Vyrábíme sneakers se spojenou podrážkou s označením „H-sole“, která poskytuje chodidlu oporu i pod klenbou. Ve sneakerech s rozdělenou podrážkou je noha flexibilnější a lépe se propíná nárt. Záleží na výběru tanečníka.

Není - naše gumové podrážky poskytují skvělou oporu a přilnavost k povrchu.

Snažíme se přizpůsobit požadavkům našich zákazníků, proto vyrábíme více druhů podrážek – od plochých vhodných na hip-hop a street dance, přes rozdělené podrážky, spojené podrážky až po podrážky se vzduchovou bublinou vhodné na skoky, Zumbu, aerobic.

SPOLEČENSKÉ TANCE, TANGO

Naše obuv na společenské tance má podrážku vyrobenou ze semišové kůže – to je nejvhodnější materiál.

Naše obuv na tango má podrážku vyrobenou z hladké kůže.

Vyrábíme různé druhy, tvary a velikosti podpatků, abychom vyhověli všem našim zákazníkům. Podívejte se níže na přehled našich podpatků.

Saténová obuv se čistí nejlépe perchlorem (zakoupíte v drogerii, barvy-laky). Perchlor nanesete na vatu, nebo hadřík a vyčistíte. Měly by se čistit obě boty stejně, aby nedošlo k barevné odchylce.

Podrážka obuvi na společenské tance se nejlépe čistí speciálním kovovým kartáčkem na podrážky. Čistí se proti směru kovových trnů.

K ochraně podpatků si můžete zakoupit naše chrániče na podpatky vyrobené z čirého silikonu. Chrániče krásně obepnou podpatek, prodlouží jeho životnost a ochrání podlahu před poškrábáním.

Zároveň tlumí nárazy a zabraňují uklouznutí. Před aplikací chrániče namočte do horké vody – půjdou lépe nasadit. Prošlapaný chránič sundáte z obuvi tím, že ho rozstřihnete.

PRO UČITELE

To je samozřejmě každého volba. Učitelská obuv vychází z klasických piškot na podpatku, jen jsou trochu tvrdší a chodidlo v nich vypadá pěkně.

Učitelům vyhovuje právě zmíněný podpatek, ale jsou tací, kteří si oblíbili na učení spíše sneakers, nebo jazzovou obuv. Naší nabídku učitelské obuvi naleznete zde.

Ano, oba dva typy podrážek jsou dostupné.

Sansha vyrábí širokou škálu dětských balerínek, sukní, trikotů se sukénou, šatů, za velmi rozumné ceny. Stačí je dozdobit dle Vaší fantazie a zajímavý kostým je na světě!

Kostýmy pro děti a balerínky naleznete zde.

Nefungujeme jako zakázkové krejčovství, ale můžete si vybrat z naší kolekce kostýmů, které vyrábíme v našich běžných velikostech. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

© 1982 - 2024 Sansha Group. Všechna práva vyhrazena.